12 Kwi

mięśnie kegla u mężczyzny

Coraz częściej mówi się aktualnie o konieczności przeprowadzania fizjoterapii urologicznej u kobiet, które rodziły i tych, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. Okazuje się albowiem, że wiele kobiet w różnym wieku ma trudności z mięśniami dna miednicy, jakie objawiają się w przeróżny sposób. Jest to znaczny problem, o którym jednak wiele pań boi lub ewentualnie wstydzi się mówić.

męskie mięśnie kegla

Coraz częściej jednak kobiety uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z dzisiejszym nastawieniem ginekologów położników, którzy informują je na ten temat oraz wskazują taką możliwość. To właśnie dzięki należytej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej oraz miłej atmosferze, stosunkowo błyskawicznie wolno odzyskać sprawność. Też kobiety, które rodziły poprzez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u pań?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia bądź biegunki,
•    nietrzymanie stolca oraz gazów,
•    problemy seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne czy też przygotowanie się do takich zabiegów.
Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet i to one przeważnie pojawiają się w takich gabinetach. Niektórzy panowie też powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wyznaczy właściwe ćwiczenia dna miednicy. W przypadku mężczyzn niezwykle częstym objawem pojawiającego się problemu są komplikacje z erekcją i życiem erotycznym. Mężczyźni wybitnie wielokrotnie nieprawidłowo interpretują takie objawy.
Na kłopoty z mięśniami dna miednicy są też narażeni sportowcy oraz osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najprzyzwoiciej udać się w takiej sytuacji do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? Przede wszystkim, są to różnorodnego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, jednakowoż też ćwiczenia oddechowe. Niezwykle znaczącą kwestią jest nauka właściwej pozycji, choćby przybieranej w trakcie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Takie spotkania to niemniej jednak też rozmowa oraz możliwość opowiedzenia o własnych objawach.
Większość osób, jakie miały okazję korzystać z takich ćwiczeń przyznaje, że dość ekspresowo można dzięki nim wrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednak kobiety po kilku porodach siłami natury. Wybitnie często dochodzi u nich bo do przesunięcia się organów, co powoduje znaczny dyskomfort i ból. Należyte ćwiczenia są w stanie sprawić, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.