13 Paź

z kaszą jaglaną

Dziś skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy artykuły coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej też wypatruje się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje gruntownie odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie dużo towarów odżywczych, niemniej jednak organizm po prostu znosi je o wiele prawidłowiej. Wspaniałym przykładem należytego produkty jest kasza jaglana, jaka dawno temu gościła na stołach niezmiernie niejednokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

szpinak kasza jaglana

Na szczęście coraz to więcej osób ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to pytanie jest nadzwyczaj prosta – kasza jaglana to gruntownie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej aniżeli standardową, popularną nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu ale jest tego warte, ponieważ wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Dlaczego niemniej jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niezwykle wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar lub trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezwykle właściwym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie tylko, dostarcza albowiem również witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też wiele imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To idealny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza wybitnie odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, dlatego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik rzadko spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.